شامپو گیاهی 8 کاره کراتین و جنسینگ هسل

امروزه باتوجه به اینکه اکثر شامپوها فرمولاسیون یکسانی دارند ، این شامپوی گیاهی 8 کاره کراتین جنسینگ هسل است که با قابلیت شستشوی مؤثر برای انواع موها ، نه تنها باعث تقویت پیاز مو شده بلکه در درمان موخوره و تحریک رشد مو کمک شایانی نموده است. ویتامینه عصاره جنسینگ و پروویتامین B5 موجود در این شامپو روند پیری مو را به تعویق انداخته و موها را با ترکیبی به نام گوار شاداب و خوش حالت تر می گرداند.

 

مشخصه

وزن
- 1000 میلی لیتر
- 450 میلی لیتر
- 250 میلی لیتر

نوع بسته بندی
- بطری

خاصیت

این شامپو با خواص آنتی باکتریایی خود شوره سر را از بین برده و با مواد مغذی ، پروویتامین B5 ، ویتامین های گروه B ، ویتامین D و فلز روی سبب تغذیه عمقی پیاز مو و ترمیم بافت شکننده مو می گردد. همچنین ترکیبی به نام گوار موخوره و شاخه شاخه شدن موها را از بین برده ، موجب نرمی و درخشندگی آنها می گردد. این شامپو برای شستشوی موهای کراتینه شده نیز مؤثر خواهد بود.

کراتین

ساختار اصلی مو را پروتئینی بنام کراتین تشکیل می دهد که با ایجاد پوششی در لایه شفت مو آن را از آلاینده هایی مانند آلودگی هوا، دود سیگار و اشعه محافظت میکند زمانیکه موها در معرض انواع موادشیمیایی قرار می گیرند و یا اینکه به صورت مداوم رنگ و مش میشوند پس از مدتی کیفیت خود را از دست داده و هنگام شانه زدن، می شکنند که آن بدلیل از دست رفتن کراتین مو می باشد برای اینکه دوباره شادابی و زیبایی به موها برگردد باید کراتین از دست رفته را به موها باز گرداند که یکی ازروش های بازگرداندن آن استفاده از شامپوی حاوی کراتین میباشد.

جنسینگ

جنسینگ یا گیاه جوانی یا نوش دارو و گاهی بعنوان گیاه اساطیری هم از آن نام برده می شود(گیاهی بومی است درمناطق شرقی آسیا و شمال آمریکا) جنسینگ بدلیل سرشار بودن از ویتامین های BوB6وAوDوموادمعدنی مانند روی باعث رشدمو و کاهش ریزش مو می شود.

پروویتامین B5 (دکسپانتنول)

این ماده یکی از ویتامین های گروه B می باشد که به راحتی به داخل پوست و فولیکول مو نفوذ می کند وچون قدرت پیوند با آب را داشته آب را درون پوست نگه می داردو باعث مرطوب شدن پوست و مو می گردد و همچنین این ماده علاوه بر رطوبت رسانی باعث نوسازی و ترمیم سلولهای پوست و مو می گردد و کمبود آن سبب عدم رشد و خاکستری شدن موها می شود.

گوار

پلیمری کاتیونی است که با ایجاد لایه نازک بر روی موها بدون اینکه تار مو را سنگین نماید باعث نرم شدن آن می گردد این لایه علاوه بر خاصیت نرم کنندگی ، نقش محافظتی نیز دارد.

^